Доставка по всій території України
прийом замовлень

Типография Триада-М Калібрування та профілювання моніторів

1.jpg

Почнемо з того, що всі монітори різні. І відрізняються вони не тільки технологією виробництва, матеріалами і положенням повзунків яскравості і контрасту, які кожен користувач виставляє на свій розсуд. Навіть 100% "чистий" червоний (наприклад) колір на 2-х різних моніторах буде різним! Не кажучи вже про інших "складних" відтінках, які утворюються шляхом змішування у різних пропорціях базових квітів (RGB). Саме тому, одне і те ж зображення на різних моніторах може виглядати по-різному.
Зрозуміло, що на відображення також впливають можливості і правильність настройки програм, які використовуються для перегляду. Але навіть якщо все налаштовано вірно, це не дає гарантії повторюваності результату.
Це є причиною проблем і нерозуміння при затвердженні макетів віддалено (через інтернет), аж до відмови від готової продукції через те, що "... вона не така як у мене на екрані!"
Щоб уникнути подібних ситуацій потрібно, як мінімум, виконати для монітора процедуру, яку часто називають одним словом - калібрування. Насправді, цей процес складається з двох етапів: сама калібрування - оптимальна настройка монітора для виведення його на робочий режим, і профілювання - створення файлу колірного профілю з описом можливостей цього монітора.
Що ж це дає? По-перше, ваш монітор буде оптимально налаштований, щоб відображати картинку настільки якісно, ​​наскільки він взагалі здатний, без провалів в темних або світлих тонах. В залежності від навколишнього освітлення і вимог налаштовується яскравість і відтінок (колірна температура) білого кольору. Крім того, сірий колір (коли R = G = B) буде саме сірим на всьому діапазоні яскравості. Якщо монітор невисокої якості, то це навіть може допомогти значно поліпшити кінцеву якість зображення і зберегти Ваш зір!

Типография Триада-М

Калібрування виконується за допомогою спеціального приладу - спектрофотометра, який вимірює колір на вашому екрані і будує коригувальну таблицю для вихідних RGB значень. Ця таблиця буде завантажуватися в відеокарту кожен раз при старті операційної системи і вносити постійні коригувальні поправки в цветовоспроизведение. Для моніторів з поганою заводський налаштуванням, вже на цьому етапі буде помітна істотна різниця в якості зображення "до" і "після" калібрування. Для інших моніторів, різниця може не бути такою істотною, і вносяться правки будуть мінімальні (хоча, найчастіше, це все одно помітно навіть "на око"), а основні зміни будуть помітні на другому етапі (особливо для моніторів з широким колірним охопленням) .
По-друге, після калібрування виконується побудова колірного профілю, який, по своїй суті, є файлом-описом можливостей відтворення кольору саме вашого відкаліброваного монітора. Профіль цього встановлюється в операційну систему і стає доступний для використання всіма програмами, які вміють взаємодіяти з системою управління кольором. Це дає можливість програмі точно "знати", який колір вийде саме на вашому моніторі, якщо на нього подати будь-яку з комбінацій значень RGB.
Таким чином, виконавши калібрування і профілювання монітора, і використовуючи програми, які вміють управляти кольором, Ви можете бути впевнені, що бачите зображення правильно, тобто саме таким, яким воно повинно бути в реальності.
Звичайно, калібрування монітора - це не панацея. Вона не зможе зробити з відверто поганого монітора хороший, і не допоможе, якщо властивості самого монітора не стабільні в часі. Якщо монітор має вузький колірний обхват, то калібрування не зможе його розширити. Однак, після калібрування, програми (звичайно, тільки ті, які вміють використовувати систему управління кольором) будуть точно "знати" всі можливості саме цього монітора по відтворенню кольору і повноцінно їх використовувати. У будь-якому випадку, калібрування монітора - це абсолютно необхідна процедура для тих, хто хоч трохи працює з кольором на комп'ютері і, звичайно, для тих, кому важлива точність відтворення кольору.
Існує думка, що якщо купити дорогий, професійний монітор або моноблок (часто наводять як приклад Apple iMac), то його не обов'язково калібрувати тому виробник вже зробив це за вас. Насправді це не зовсім так. Так, дійсно, монітори для професійної роботи з кольором більш ретельно налаштовують на виробництві, але найчастіше ці настройки усереднені для всієї виробленої партії. Не варто сліпо на це покладатися! Крім того, з часом параметри монітора можуть істотно змінюватися за рахунок старіння і дрейфу параметрів електронних компонентів. І вже якщо Ви купуєте професійний монітор для роботи, значить колір для Вас важливий, і однозначно є сенс витратити ще зовсім трохи ресурсів на його калібрування. Персоналізація дозволяє істотно точніше налаштувати відображення квітів саме вашого монітора або, як мінімум, переконатися, що все дійсно налаштований належним чином.

3.jpg

Часто запитують: як часто потрібно виконувати повторне калібрування монітора? Однозначної відповіді немає. Все залежить як від стану і стабільності самого монітора, так і від вимог, що пред'являються до точності передачі кольору. Наприклад, в нашому офісі на робочих місцях дизайнерів поліграфічної компанії ми калібруємо монітори приблизно 2 рази на рік і, найчастіше, різницю помітно "на око". У будь-якому випадку, краще хоч один раз відкалібрувати, ніж не робити її взагалі.
Існує безліч інших факторів, що впливають на сприйняття кольору на моніторі, які не пов'язані безпосередньо з ним безпосередньо, але істотно впливають на сприйняття кольорів. В першу чергу, це якість освітлення робочого місця і оточення, яке потрапляє в поле огляду при роботі з екраном. Наприклад, всі зображення на моніторі, який розташований біля стіни з зеленими шпалерами будуть здаватися зеленими ... Але ця стаття не ставить за мету пояснити всі нюанси, які впливають на відчуття кольору. Якщо Вам хочеться розібратися в цьому питанні більш детально, то можете почитати книгу Олексія Шадріна Колориметричний настройка моніторів, де це питання розглянуто куди більш детально. Головне - це те, що калібрування монітора являє собою першочергову процедуру для тих, кому важливий колір.
Ми пропонуємо скористатися нашими послугами по апаратної калібрування моніторів за допомогою спектрофотометра i1Pro2. При необхідності, фахівець з кольором також може виконати правильною налаштування Ваших програм для коректної роботи з кольором, дати рекомендації і відповісти на виниклі питання, щодо калібрування.
Послуга надаватиметься як в нашому офісі (Вам буде потрібно привезти свій монітор / ноутбук до нас з усіма кабелями, які використовуються у Вас при його підключенні), так і з виїздом фахівця по місту Хмельницький.

VGA cable

Крім того, якщо монітор підключений до вашого комп'ютера за старим аналоговому інтерфейсу VGA (кабель з синім роз'ємом), і Ви хочете відкалібрувати монітор в нашому офісі, то крім самого монітора потрібно привезти і сам системний блок комп'ютера тому в цьому випадку калибруется не тільки сам монітор, а вся зв'язка: відеокарта-кабель-монітор. У разі заміни одного з компонентів, найчастіше знадобиться проводити процес калібрування заново.
Якщо монітор у Вас підключений по будь-якій сучасній цифровому інтерфейсу (DVI, HDMI, DisplayPort), то досить доставити тільки сам монітор і його кабель підключення до комп'ютера. Установку готового профілю в операційну систему можна буде виконати пізніше самостійно (за інструкцією) або віддалено (наприклад через програму віддаленого доступу Teamviewer).
Для орієнтиру, в середньому, тривалість процедури калібрування одного монітора складає трохи більше 1 години. Перед калібруванням, для стабілізації яскравості і інших параметрів монітора, потрібно щоб він "прогрілося" (включити і знаходиться в робочому режимі) не менше 30 хвилин (для моніторів зі світлодіодним підсвічуванням не обов'язково).
 

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

ПОСЛУГА ВАРТІСТЬ, грн
Колометріческая настройка моніторів
Налаштування, калібрування і профілювання одного монітора під умови перегляду замовника 600
Налаштування, калібрування і профілювання одночасно 3-х і більше моніторів по 450
Повна колориметрична настройка друкованого комплексу
Налаштування, калібрування і профілювання одного монітора, профілювання принтера (RGB) під один вид паперу і консультація фахівця по роботі з кольором. 1100
Виїзд до замовника
По місту Хмельніцкому 200