Доставка по всій території України
прийом замовлень

Типография Триада-М Профілювання принтерів

Ви напевно помічали, що Ваша улюблена фотографія, яка на вашому моніторі виглядає яскраво і соковито, при друку на принтері виходить зовсім інший? Наприклад синє небо стає фіолетовим, а асфальт зеленуватим, губляться відтінки в темних областях або з'являються відблиски на зображенні і т. П. В першу чергу, користувач хоче щоб зображення на екрані його монітора збігалося з відбитком на принтері. Хоч цього цілком реально досягти, але давайте все ж для початку спробуємо розібратися: як буде виглядати ця фотографія на іншому моніторі, або її відбиток на іншому принтері? Адже вони всі різні ... А головне, абсолютно незрозуміло, яке з цих пристроїв (монітор або принтер) правильніше відтворює даний конкретний колір? Чому довіряти більше?
Типография Триада-М
Ви напевно помічали, що Ваша улюблена фотографія, яка на вашому моніторі виглядає яскраво і соковито, при друку на принтері виходить зовсім інший? Наприклад синє небо стає фіолетовим, а асфальт зеленуватим, губляться відтінки в темних областях або з'являються відблиски на зображенні і т. П. В першу чергу, користувач хоче щоб зображення на екрані його монітора збігалося з відбитком на принтері. Хоч цього цілком реально досягти, але давайте все ж для початку спробуємо розібратися: як буде виглядати ця фотографія на іншому моніторі, або її відбиток на іншому принтері? Адже вони всі різні ... А головне, абсолютно незрозуміло, яке з цих пристроїв (монітор або принтер) правильніше відтворює даний конкретний колір? Чому довіряти більше?
Have you noticed that your favorite photo, which looks bright and vibrant on your monitor, turns out to be completely different when printed on a printer? For example, the blue sky turns purple, and the asphalt turns greenish, shades in dark areas are lost or glare appears on the image, etc. First of all, the user wants the image on his monitor to match the print on the printer. Although this is quite possible to achieve, let's still first try to figure it out: how will this photo look on another monitor, or its print on another printer? After all, they are all different ... And most importantly, it is absolutely not clear which of these devices (monitor or printer) reproduces this particular color more correctly? Which one to trust more?
І монітор і принтер, також, як і будь-яке інше кольорових пристроїв, має свій колірний обхват (колірну гамму) - той діапазон кольорів, які даний пристрій фізично здатне відтворити. Колірні охоплення двох різних пристроїв можуть бути абсолютно різними, а точно відтворити колір на обох пристроях можна тільки в тому діапазоні, де ці охоплення перетинаються. Таким чином, правильно відобразити на моніторі будь-який колір, який може бути надрукований на принтері, можна тільки в тому випадку, якщо колірний обхват монітора більше або дорівнює колірному охопленню цього принтера. І навпаки: правильно надрукувати на принтері будь-який колір, що відображається на моніторі, можна тільки в тому випадку, якщо колірний обхват принтера більше або дорівнює колірному охопленню цього монітора.
У реальності, кроме тих кольорів, Які может правильно відобразіті и монітор и принтер, найчастіше є и Такі кольори, Які может правильно Відтворити принтер, но НЕ может правильно Відтворити монітор и навпаки. Щоб це краще зрозуміті, можна візуально порівняті колірні охоплення 2-х прістроїв, в даного випадка конкретного монітора и принтера.
У свою черга, будь-яка Фотографія в цифровому виде на Вашому комп'ютері, по суті, представляет собою набір точок (пікселів) різного кольору, Які в сукупності теж формують свою колірну гамму цієї фотографии. Ця гамма обмежується охопленням колірного простору профілю, Який винен буті прівласненій будь-которого цифрового зображення. Если до цифрового зображення НЕ присвоєно колірній Профіль, то Неможливо Сказати точно, Який самє колір має КОЖЕН піксель тому невідомі Межі РОбочий колірного простору, тобто незрозуміло, Який самє колір має 100% червоний (например) на Цій фотографии. Тому нужно всегда обов'язково впроваджуваті колірній Профіль в зображення!
Найчастіше, при підготовці фотографій вікорістовується колірній простір sRGB, Пожалуйста, по суті, стало стандартом de facto. Альо его колірного охоплення может буті недостатньо, если ваш принтер здатно друкувати яскравіше ... Тому вібіраті робочий Профіль для цифрових фотографій нужно в залежності від можливости Вашого обладнання та Бажаном результату. Для того, щоб Повністю "тримати під контролем" колір на Вашому обладнанні, нужно щоб колірній обхват монітора БУВ более РОбочий колірного простору и более колірного охоплення принтера!
Тільки в цьом випадка Ві зможете в будь-Якій ситуации отріматі передбачуваності колір, тому что відкаліброваній монітор всегда зможу віступаті як зразок кольору. Тому, перед тим, як поставити запитання про Калібрування принтера, обов'язково необходимо спочатку Виконати Калібрування монітора, даже если ВІН НЕ професійний або має вузький колірній обхват.
Типография Триада-М

Тепер про профілювання принтера. Проводити цю процедуру має сенс тільки якщо друковане пристрій стабільно в часі тобто один і той-же зображення з тими-ж настройками буде гарантовано друкується однаково протягом тривалого часу. Погано чи добре - в даному випадку неважливо, головне - однаково.

Стабільність друку важливіша для єлектрографических (лазерних) принтерів. Наприклад, бувають принтери, в яких навіть є вбудовані "інтелектуальні" алгоритми, які покликані стабілізувати якість друку в залежності від зовнішніх умов, але в реальності не тільки не здатні це зробити, а й самі є фактором нестабільності тому спрацьовують автоматично при включенні принтера. На таких пристроях, на жаль, неможливо отримати передбачуваний колір.

Струменеві принтери більш стабільні у пресі, але, в той же час, більш вимогливі до паперу. Їх колірний обхват дуже сильно залежить від типу паперу, чорнила і налаштувань якості друку. Тому профіль будується тільки після фіксування цих параметрів. Він буде актуальний тільки якщо друк буде виконуватися постійно з одними і тими-ж настройками, на той-же папері і тими-ж чорнилом. Якщо потрібно використовувати кілька видів паперу або налаштувань, то, найчастіше, потрібно під кожен вид робити свій власний профіль.

Окремо потрібно сказати про папері. Виробники паперу, в тому числі і для струминного друку, для поліпшення білизни (особливо її дешевих сортів) часто додають до складу спеціальний компонент - флуоресцентний оптичний відбілювач (ФОО). Така добавка дозволяє жовтуватою папері виглядати більш білої за рахунок ефекту люмінесценції. При цьому відбувається поглинання енергії світла з ближньої ультрафіолетової області світла, який очей людини вже практично не сприймає, і випромінювання цієї енергії у вигляді світла в синьої видимій частині спектру. Таким чином, відбувається "підсинення" папери за рахунок невидимого ультрафіолетового випромінювання, в результаті якого людське око сприймає жовтувату папір, як білу.

Ris_2.jpg

Такий відносно дешевий спосіб відбілювання паперу має свої недоліки. По-перше, сприйняття кольору на відбитку на подібній папері дуже сильно залежати від освітлення, точніше, від наявності та кількості в ньому ультрафіолетової складової. Тому при різному освітленні колір відбитка може істотно і непередбачувано змінюватися в залежності від властивостей і кількості доданого виробником паперу ФОО. По-друге, чутливість приладу, який використовується для вимірювання кольору (спектрофотометра), в області ближнього ультрафіолету набагато вище в порівнянні з можливостями людського ока, і "обдурити" його подібним чином за допомогою ФОО не вийде: прилад все одно буде "бачити" таку папір як жовтувату. Тому, після "звичайного" профілювання, всі кольори на такому папері матимуть паразитний (найчастіше синюватий або зеленуватий) відтінок, який дуже добре помітний "на око" на нейтрально сірих півтонах, де чутливість людського зору до відхилень кольору найбільш висока.

Існують способи компенсації впливу ФОО за рахунок застосування різних алгоритмів, які розроблені емпірично. Але через те, що характер таких ефектів обумовлений додаванням ФОО, кількість і хімічний склад якого кожен виробник паперу тримає в секреті, ці алгоритми не завжди дають задовільний результат. Крім того, колірний профіль з такою компенсацією потрібно робити окремо для кожного джерела світла, під яким будуть розглядатися ці відбитки.

Профілювання будь-якого принтера може виконуватися з виїздом фахівця по місту Хмельницький або в нашому офісі (Вам потрібно буде привезти принтер до нас в офіс з усіма кабелями, які використовуються для його підключення). У другому випадку калібрування вашого монітора не виконується, а оцінити якість роботи з профілювання принтера можна буде на каліброваному моніторі в нашому офісі.