Доставка по всій території України
прийом замовлень

Вимоги до макетів для офсетного друку

Вимоги до макетів для офсетного друку

Вимоги до макетів, що призначені для офсетного друку

Загальні рекомендації щодо підготовки макетів.

Перед початком роботи над оригінал-макетом потрібно попередньо узгодити технічні і виробничі параметри майбутньої продукції! За замовчуванням, підготовка макетів, друк і контроль якості виконується у відповідності до міжнародного стандарту ISO 12647-2:2004/Amd.1:2007. Тому максимальна щільність фарби в будь-якій точці макету не повинна перевищувати 280–330% (в залежності від щільності та типу задрукованого паперу). Колірні профілі для підготовки макетів можна скачати з офіційного сайту організації “Європейська колірна ініціатива”. З цього архіву для більшості офсетних робіт на крейдованому папері можна використовувати колірний профіль ISO Coated v2 (ECI), для тонкого крейдованого паперу — ISO Coated v2 300% (ECI), а для офсетного — PSO_Uncoated_ISO12647_eci.icc.

При розробці макетів етикетки також обов’язково потрібно враховувати напрям розташування волокон паперу (принципово важливо для автоматизованої поклейки готових етикеток на радіальні поверхні упаковки). Текст, дрібні мальовані елементи і знаки рекомендовано (за можливості) виконувати в векторному вигляді і не растеризувати їх тому, що це призведе до втрати чіткості. Не рекомендується розташовувати дрібні елементи, текст менше 6 pt "вивороткою" на фоні зі складного кольору (більше 2-х фарб). Сумарна кількість фарби для лицьової сторони і звороту друкарського аркушу на тонкому папері не повинна перевищувати 500%.

Якщо монтаж на друкарський аркуш (зборка) виконується самостійно, то обов'язково потрібно розмістити спеціальні шкали для контролю якості друку. Вони мають бути розташовані вздовж широкої сторони аркуша (перпендикулярно до напрямку його руху в друкарському станку).

Для компенсації похибки різального обладнання, відступи значущих елементів від країв продукції повинні бути не менше 3 мм, а для багатосторінкової продукції та книг – не менш як 10 мм. При розташуванні макетів на аркуші, лінія стику повинна бути непомітною. Якщо це неможливо, то макети повинні мати поле на відріз 2 мм з кожного боку.

При підготовці макетів багатосторінкових видань під скріплення на скоби необхідно враховувати компенсацію «виштовхування» сторінок в залежності від щільності паперу і способу зшивання, а в макеті обкладинки враховувати товщину корінця.

УВАГА! Відповідність кольорів макету, який ви переглядаєте на своєму моніторі, кольорам, що будуть утворені в процесі друку, залежить від безлічі факторів: класу вашого монітора, його правильного налаштування, налаштування програмного забезпечення і т. д. Врахування цих факторів не входить до обов'язків співробітників нашої компанії[1]. Тому, всі претензії, щодо невідповідності будь-яких кольорів готової продукції з кольорами, які ви очікували побачити, орієнтуючись на ваш монітор — не приймаються! Оцінити реальний вигляд готової продукції до моменту друку можна на екрані правильно налаштованого монітору в офісі фірми, або за допомогою виготовлення кольоропроби.

При подачі готових макетів в електронному вигляді.

 1. Всі оригінал макети приймаються лише в готовій[2] до друку формі.
 2. Макети повинні бути виконані в натуральному розмірі (М1:1) з урахуванням полів обрізу з кожної сторони по 1-5 мм (в залежності від типу продукції).
 3. Для об’єктів у потрібних місцях (чорний текст, тонкі чорні лінії поверх складного фону і т. п.) повинно бути встановлено атрибут “Overprint” та виконано трепінг.
 4. Всі макети бажано надавати в форматі PDF/X (перевага має надаватись версії стандарту PDF/X-3 відповідно до ISO 15930-6:2003), який власне і був розроблений безпосередньо для «сліпого» обміну готовими до друку документами у вигляді електронних даних. Для всіх сторінок мають бути правильно встановлені поля зображення:
  • MediaBox — задає фізичний розмір сторінки документа PDF;
  • BleedBox — використовується для визначення зони макету з урахуванням полів на підрізку. Всі шкали та мітки різу мають бути розташовані поза межами прямокутної області BleedBox;
  • TrimBox — задає кінцевий розмір готової сторінки, який буде сформовано після друку і фінішної обробки продукції.
 5. У випадку, коли з певних причин макет не може бути записаний в форматі PDF/X, то його можна надати:
  • в форматі Adobe Illustrator (“.ai” зі встановленою опцією «Create PDF compatable file») або Encapsulated Postscript (“.eps”). При цьому кожен файл має містити лише один макет або сторінку (лице чи зворот) з правильно заданими параметрами CropArea (Artboards). Рекомендовано, перед наданням макету всі використані шрифти перетворювати в контури (надійніше), або використовувати опцію вбудовування шрифтів (Embed Fonts). Все тріадні кольори в макеті повинні бути визначені в моделі CMYK. Додаткові фарби в макеті мають бути визначені як Spot (рекомендовано за шкалою PANTONE). Використання додаткових фарб має бути обумовлено окремо при оформленні замовлення. Щоб уникнути помилок фотовиводу не використовуйте Spot-кольори в макетах, про які заздалегідь відомо, що вони будуть друкуватися лише як CMYK!
  • у форматі InDesign, що був збережений за допомогою функції “Package” з усіма шрифтами і пов'язаними зображеннями, які були використані в макеті.
 6. Растрові зображення приймаються у форматах PSD, TIFF, DCS, Photoshop EPS, (JPG не рекомендовано!). Для кольорових і чорно-білих напівтонових зображень: глибина кольору — 8 біт на канал, роздільна здатність — 270-300 ppi. Не рекомендовано розміщувати текстове наповнення макетів, що призначені для офсетного друку (офсетная печать), у растровому вигляді (наприклад, у Photoshop)! Не слід залишати в макетах невикористовувані (відключені) шари або групи.
  • Для RGB-зображень рекомендовано використовувати стандартний колірний простір sRGB або eciRGB. У будь-якому випадку, потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО вбудовувати відповідний робочий колірний профіль в зображення при збереженні файлів (опція "Embed color profile"). Слід пам'ятати, що не всі друкарські пристрої завжди можуть відтворити всі яскраві відтінки кольору з файлу в колірному просторі RGB! Тому, використовуйте можливості Photoshop (Proof colors) для оцінки кольору готової продукції.
  • Для кольороподілу (отримання коректних CMYK-зображень) необхідно використовувати вірний колірний профіль для того способу друку і матеріалів, під які і розробляється макет.
  • Якщо документ не містить вбудованого колірного профілю, то автоматично вважається, що документ підготовлений в колірному просторі ISO Coated v2 для CMYK файлів і sRGB — для RGB файлів.
 7. До всіх макетів рекомендовано докладати кольорову (бажано) або чорно-білу роздруківку[3].

Зображення в інших форматах (Word, PowerPoint, Excel, CorelDraw і т.п.) не є готовим макетом і приймаються в роботу як ескіз макета (для наочності) або як вихідний матеріал для прискорення роботи і виключення текстових помилок. Найчастіше замовляють друк фірмовий бланк

 

[1] Налаштування правильного кольоровідтворення на екрані вашого монітору пропонується як окрема послуга за додаткову плату. Калібрування і профілювання виконуються за допомогою спеціального приладу — спектрофотометра EyeOne Pro 2.

[2] Остаточно готова форма оригінал-макету — до кінця виконаний макет, який не потребує жодного редагування, доведення чи правок.

[3] Всі претензії щодо помилок макетування на готовій продукції, які були присутні в оригінал-макеті замовника — НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ!

Вимоги до макетів -► цифровий друк

Вимоги до макетів -► широкоформатний друк


Рекомендовані зразки готової продукції


похожие статьи

Tехнічні вимоги до оригінал-макетів замовника для ..
Що таке трафаретний друк Трафаретний друк (шовк..
Як замовити упаковку для товару
Важливість зовнішнього вигляду продукції для залуч..