Доставка по всій території України
прийом замовлень

Вимоги до макетів замовника

Tехнічні вимоги до оригінал-макетів замовника для подачі в друк

Відповідальна додрукарська підготовка макету — це основа якості готової продукції. Нехтування правилами додрукарської підготовки може суттєво знизити якість роботи в цілому, а іноді навіть поставити під сумнів можливість її виконання! Для розробки якісного макету недостатньо просто вміти працювати в графічних програмах, необхідно жорстко дотримуватися правил додрукарської підготовки відповідно до технічних вимог конкретних технологій друку, знати особливості вивідного обладнання, друкарської машини та післядрукарських процесів; вміти вірно виконати сканування, ретуш, корекцію кольору і т. п.

Типография Триада-МОригінал макети приймаються на будь-яких USB-накопичувачах, HDD, CD або DVD дисках PC і Mac форматів. Відправити макет можна також на електронну пошту tm@triada-m.com. Якщо архів з макетами завеликий для надсилання його через вкладення до листа електронної пошти, то його можна відправити нам за допомогою будь-якого безкоштовного сервісу онлайн обміну файлами (наприклад: www.fex.net) після чого надіслати нам на е-mail тільки посилання для скачування. 

Увага! Перед надсиланням файлів через інтернет, незалежно від об’єму інформації, завжди необхідно їх архівувати. Це дозволяє не тільки зекономити час, за рахунок скорочення обсягу даних, що ви надсилаєте, але й забезпечить контроль помилок, котрі можуть виникнути при передачі інформації. НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ саморозпаковувальні (EXE) архіви. Всі подібні архіви будуть автоматично видалятися нашим антивірусним програмним забезпеченням!

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ, ПРИЗНАЧЕНИХ ДЛЯ ОФСЕТНОГО ДРУКУ

Типография Триада-М

Загальні рекомендації щодо підготовки макетів.

Перед початком роботи над оригінал-макетом потрібно попередньо узгодити технічні і виробничі параметри майбутньої продукції! За замовчуванням, підготовка макетів, друк і контроль якості виконується у відповідності до міжнародного стандарту ISO 12647-2:2004/Amd.1:2007. Тому максимальна щільність фарби в будь-якому місці макету не повинна перевищувати 280–330% (в залежності від щільності та типу задрукованого паперу). Колірні профілі для підготовки макетів можна скачати з офіційного сайту організації “Європейська колірна ініціатива”. З цього архіву для більшості офсетних робіт на крейдованому папері можна використовувати колірний профіль ISO Coated v2 (ECI), для тонкого крейдованого паперу — ISO Coated v2 300% (ECI), а для офсетного — PSO_Uncoated_ISO12647_eci.icc.

Типография Триада-М

При розробці макетів етикеток також обов’язково потрібно враховувати напрям розташування волокон паперу (принципово важливо для автоматизованої поклейки готових етикеток на радіальні поверхні упаковки). Текст, дрібні мальовані елементи і знаки рекомендовано (за можливості) виконувати в векторному вигляді і не растеризувати їх тому, що це призведе до втрати чіткості. Не рекомендується розташовувати дрібні елементи текст менше 6 pt "вивороткою" на фоні зі складного (більше 2-х фарб) кольору. Сумарна кількість фарби для лицьової сторони і звороту на тонкому папері не повинна перевищувати 500%.

Якщо монтаж на друкарський аркуш (зборка) виконується самостійно, то обов'язково потрібно розмістити спеціальні шкали для контролю якості друку. Вони мають бути розташовані вздовж широкої сторони аркуша (перпендикулярно до напрямку його руху в друкарському станку).

Для компенсації похибки різального обладнання, відступи значущих елементів від країв продукції повинні бути не менше 3 мм, а для багатосторінкової продукції та книг – не менш 10 мм. При розташуванні макетів на аркуші, лінія стику повинна бути непомітна. Якщо це неможливо, то макети повинні бути розташовані на відстані не менше 1 мм один від одного і мати поле на відріз 1-2 мм з кожного боку.

Типография Триада-М

При підготовці макетів багатосторінкових видань під скріплення на скоби необхідно враховувати компенсацію «виштовхування» сторінок в залежності від щільності паперу і способу зшивання, а також враховувати в макеті обкладинки товщину корінця.

УВАГА! Відповідність кольорів макету, який ви переглядаєте на своєму моніторі, кольорам, що будуть утворені при друці, залежить від безлічі факторів: класу вашого монітора, його правильного налаштування, налаштування програмного забезпечення і т. п. Врахування цих факторів не входить в обов'язки нашої компанії. Тому, всі претензії, щодо невідповідності будь-яких кольорів на готовій продукції з кольорами, які ви очікували побачити, орієнтуючись на ваш монітор — не приймаються! Оцінити реальний вигляд готової продукції до моменту друку можна на екрані правильно налаштованого монітору в офісі фірми, або за допомогою виготовлення кольоропроби.

При подачі макетів у вигляді кольороподільних плівок.

Типография Триада-М

  1. Плівки не повинні мати механічних пошкоджень, плям, ліній від статичного розряду і т. п.
  2. Виведення плівок рекомендується виконувати з роздільною здатністю не нижче 2540 dpi і лініатурою не більше 175 lpi.
  3. Оптична щільність пробільних місць на плівці не повинна перевищувати 0,4 D, оптична щільність 100% плашки — не менше 4,0 D.
  4. Плівки повинні ОБОВ'ЯЗКОВО містити: хрести, шкали, назву кольору фарби для кожної плівки, мітки різу, обрізні поля 1-3 мм.
  5. Задані при виведенні плівок кути нахилу растру повинні забезпечити відсутність муару при друці.
  6. Рекомендована наявність кольоропроби.

Слід розуміти, що при такій подачі матеріалів, вся відповідальність за технічну підготовку матеріалів і відповідність стандартам повністю лежить на замовнику!

При подачі готових макетів в електронному вигляді. Типография Триада-М 

  1. Всі оригінал макети приймаються лише в остаточно готовій до друку формі. 
  2. Макети повинні бути виконані в натуральному розмірі (М1:1) з урахуванням полів обрізу з кожної сторони по 1-5 мм (в залежності від типу продукції).
  3. Для об’єктів у потрібних місцях (чорний текст, тонкі чорні лінії поверх складного фону і т. п.) повинно бути встановлено атрибут “Overprint” та виконано трепінг. 
  4. Всі макети бажано надавати в форматі PDF/X (перевага має надаватись версії стандарту PDF/X-3 відповідно до ISO 15930-6:2003), який власне і був розроблений безпосередньо для «сліпого» обміну готовими до друку документами у вигляді електронних даних. Для всіх сторінок мають бути правильно встановлені поля зображення: MediaBox — задає фізичний розмір сторінки документа PDF; BleedBox — використовується для визначення зони макету з врахуванням полів на підрізку. Всі шкали та мітки різу мають бути розташовані поза межами прямокутної області BleedBox; TrimBox — задає кінцевий розмір готової сторінки, який буде сформовано після друку і фінішної обробки продукції.
  5. У випадку, коли з певних причин макет не може бути записаний в форматі PDF/X, то його можна надати в форматі Adobe Illustrator (“.ai” зі встановленою опцією «Create PDF compatable file») або Encapsulated Postscript (“.eps”). При цьому кожен файл має містити лише один макет або сторінку (лице чи зворот) з правильно заданими параметрами CropArea (Artboards). Рекомендовано, перед наданням макету всі використані шрифти перетворювати в контури (надійніше), або використовувати опцію вбудовування шрифтів (Embed Fonts). Все тріадні кольори в макеті повинні бути визначені в моделі CMYK. Додаткові фарби в макеті мають бути визначені як Spot (рекомендовано за шкалою PANTONE). Використання додаткових фарб має бути обумовлено окремо при оформленні замовлення. Щоб уникнути помилок фотовиводу не використовуйте Spot-кольори в макетах, про які заздалегідь відомо, що вони будуть друкуватися лише як CMYK!
  6. У форматі InDesign, що був збережений за допомогою функції “Package” з усіма шрифтами і пов'язаними зображеннями, які були використані в макеті.
  7. Растрові зображення приймаються у форматах PSD, TIFF, DCS, Photoshop EPS, (JPG не рекомендовано!). Для кольорових і чорно-білих напівтонових зображень: глибина кольору — 8 біт на канал, роздільна здатність — 270-300 ppi. Не рекомендовано розміщувати текстове наповнення макетів, які призначені для офсетного друку в растрові зображення (наприклад, в Photoshop)! Не слід залишати в макетах невикористовувані (відключені) шари або групи.
  8. Для RGB-зображень рекомендовано використовувати стандартний колірний простір sRGB або eciRGB. У будь-якому випадку, потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО вбудовувати відповідний робочий колірний профіль в зображення при збереженні файлів (опція "Embed color profile"). Слід пам'ятати, що не всі друкарські пристрої завжди можуть відтворити всі яскраві відтінки кольору з файлу в колірному просторі RGB! Тому, використовуйте можливості Photoshop (Proof colors) для оцінки кольору готової продукції.
  9. Для кольороподілу (отримання коректних CMYK-зображень) необхідно використовувати вірний колірний профіль для того способу друку і матеріалів, під які і розробляється макет.
  10. Якщо документ не містить вбудованого колірного профілю, то автоматично вважається, що документ підготовлений в колірному просторі ISO Coated v2 для CMYK файлів і sRGB — для RGB файлів.
  11. До всіх макетів рекомендовано докладати кольорову (бажано) або чорно-білу роздруківку.

Типография Триада-МЗображення в інших форматах (Word, PowerPoint, Excel, CorelDraw і т.п.) не є готовим макетом і приймаються в роботу як ескіз макета (для наочності) або як вихідний матеріал для прискорення роботи і виключення текстових помилок.

При подачі матеріалів та ескізів в електронному вигляді.

  1. Зберігайте файли в форматі, який є основним для тієї програми в якій Ви розробляєте макет (Photoshop - .PSD, Illustrator - .AI, CorelDraw - .CDR і т.д.), максимально зберігаючи при цьому можливості редагування (шари, ефекти, текст, контури і т.п.)
  2. Текстову інформацію найкраще надавати у вигляді текстових файлів у форматі .RTF, .ТХТ або .DOC
  3. Всі первинні матеріали (файли, цифрові зображення, фотографії, друкована продукція з якої виконувалось сканування зображення і т.п.) бажано додати до ескізу окремо в початковому вигляді (без змін).
  4. Вбудовані або пов'язані з робочим макетом зображення рекомендується додатково передати окремими файлами.
  5. Всі використані шрифти по можливості докласти окремими файлами або скласти список використаних гарнітур (якщо використання саме цих гарнітур принципово).
  6. Для векторних графічних програм (Illustrator, CorelDraw) бажано мати копію файлу, текстові поля якого переведені в контури.

Рекомендації щодо подачі фотоматеріалів в друк. Типография Триада-М

  1. У вигляді віддрукованих фотокарток на глянцевому (не тисненому) фотопапері. При цьому бажано, щоб розмір зображення на фотографії був не менше за нього майбутній реальний розмір на друкованій продукції, але не більше формату А4.
  2. Фотоматеріали можуть бути надані у вигляді негативів або позитивів:
  3. 35-мм плівка (35-мм слайди) смужками по 6 кадрів або в рамках;
  4. кадри плівки 120/220 (6 х 9 см);
  5. кадри плівки 4 х 5 дюймів.
  6. В електронному вигляді — як результат зйомки цифровою камерою. Цифрові камери зазвичай пропонують кілька форматів збереження зображень: JPEG, TIFF і RAW. Найкраще надавати перевагу RAW формату. Формат JPEG використовує алгоритм стиснення даних, при якому відбувається незворотня втрата якості, тому зберігати зображення в цьому форматі для друку (тим паче багато разів) не рекомендується. Формат TIFF використовує стиснення без втрат, але, на відміну від формату RAW, файли займають більше місця.

ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ, ЩО ПРИЗНАЧЕНІ ДЛЯ ЦИФРОВОГО ДРУКУ

  1. Повністю готовим до друку вважається файл у форматі PDF/X (перевага має надаватись версії стандарту PDF/X-3), що містить розміщення всіх ваших зображень на друкарський аркуш (його розмір слід уточнити заздалегідь) і не потребує будь-якого доопрацювання або корекції. На полі друкарського аркушу, що в PDF визначено полем MediaBox (але поза межами поля BleedBox!), мають бути розміщені всі необхідні мітки та позначки, що необхідні для точного зведення лиця зі зворотом, розрізання, бігування, висічки та виконання всіх інших післядрукарських операцій. 
  2. Якщо для готової продукції важливе точне суміщення зображень з лицьової та зворотньої сторони аркушу при двосторонньому друці, то на друкарському аркуші в 4-х протилежних кутах з обох боків обов’язково мають бути розташовані мітки (хрестик, розміром не менше 3х3 мм і товщиною лінії 0,2 мм), по яким буде виконуватись точне зведення.
  3. Допустиме несуміщення при двосторонньому друці має бути не більше 1,5 мм, що має бути враховано при заданні полів на відріз (не менше 2 мм) при розробці та розміщенні макетів.
  4. Формат сторінки (MediaBox) повинен відповідати наявному формату паперу, з урахуванням того, що існує незадруковане поле шириною 4,5 мм з кожного краю друкарського аркушу. 
  5. Будь-які зміни в макеті, масштабування, розміщення на друкарський аркуш, спуск полос і т. п. оплачується окремо як за послугу з підготовки до друку.
  6. Для багатосторінкових замовлень спуск полос має враховувати тип скріплення аркушів, товщину корінця (залежить від щільності паперу та кількості аркушів), величину виштовхування сторінок (залежить від кількості сторінок в кожному зошиті та типу паперу), різновиди друкарського матеріалу (якщо є вставки з різного паперу) та порядок розміщення та друку сторінок видання з метою виключити непотрібні додаткові операції підбору аркушів для сшивання.
  7. Якщо макет багатосторінкового видання надається без спуску полос і у виданні є аркуші, що мають різний розмір чи тип паперу, або є інші чинники, що створюють доцільні умови для об’єднання цих сторінок при друці (наприклад, спільна схема друку), то потрібно окремо надати перелік цих сторінок у вигляді діапазонів (наприклад: 1-5, 17, 19-28…).
  8. Решта вимог до макетів на цифровий друк повністю відповідають загальним вимогам до макетів для офсетного друку.

ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ ДЛЯ ШИРОКОФОРМАТНОГО ДРУКУ (СІТІ-ЛАЙТ, БАНЕР, ПОСТЕР...)

  1. Макети приймаються в повністю зібраному вигляді в натуральний розмір (М1:1) в форматах TIF, PSD (без додаткових невикористовуваних шарів та груп), EPS або PDF/Х-3. 
  2. Бажана колірна модель — CMYK (колірний простір ISO Coated v2). Якщо документ не містить вбудованого профілю робочого колірного простору, то автоматично вважається, що документ підготовлено в колірному просторі ISO Coated v2 для CMYK файлів і sRGB — для RGB файлів.
  3. Роздільна здатність растрових зображень — 32-72 dpi (для інтер'єрного друку —150 dpi) в залежності від матеріалу і типової відстані від спостерігача до кінцевої продукції.
  4. Чорний плашковий колір повинен бути композитним(С60 M60 Y60 K100).
  5. До макету бажано додати роздруківку або невелике зображення для попереднього перегляду. На роздруківці або в електронному тексті вказати всю необхідну для виконання замовлення інформацію: ім'я файлу макету, розмір готової продукції, кількість, матеріал, крок і кількість люверсів (якщо необхідно), і т. п.

ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ НА СУБЛІМАЦІЙНИЙ ДРУК

  1. Макети приймаються в готовому вигляді в натуральний розмір (М1:1) в форматі TIF, PDF, EPS, JPG. Колірна модель RGB або CMYK, але з обов'язково вбудованим колірним профілем. 
  2. Якщо документ не містить вбудованого колірного профілю, то автоматично вважається, що документ підготовлений в колірному просторі ISO Coated v2 для CMYK файлів і sRGB — для RGB файлів.
  3. Мінімальна роздільна здатність растрових зображень залежить від гладкості структури поверхні матеріалу для нанесення і становить від 30 dpi (наприклад, для штучного хутра) до 300 dpi (для футболок або кераміки).

Типография Триада-М


похожие статьи

Блоттери для парфуму
Блоттери - це вузькі смужки паперу, на які наносит..
Верстка буклету прайс
Верстка буклету - процес адаптації макета до конст..
Калібрування екрану комп'ютера
Калібрування екрану є важливим етапом в налаштуван..
Вимоги до макетів для офсетного друку
Перед початком роботи над оригінал-макетом потрібн..
Картонні коробки з віконцем - новий тренд в упаковці
Картонна коробка тримає форму і зберігає товар від..
Як замовити етикетку для вина
Етикетки для вина на замовлення друкарня Тріад..
Виробництво картонної упаковки у друкарні
Друкарня «Тріада-М» пропонує повний комплекс поліг..
Друк конвертів
Конверты используют предприятия и организации всех..
Поліграфічні послуги
Описує поняття поліграфії як галузі, поліграфічних..
Поліграфія на замовлення
Як правильно замовити поліграфічну продукцію? Які ..
Як підготувати технічне завдання для замовлення
Друкарня «Тріада-М» пропонує звернути увагу на осо..
 Все, що потрібно знати про POS-матеріали
POS-матеріали відіграють ключову роль роздрібній т..